Search

بدون گرفتن کد از تلفن ثابت
۹۰۹۹۰۷۰۰۸۴

از کل کشور

نحوه مطالعه با فلش کارت

مطالعه با فلش کارت

فلش کارت ها یک ابزار مطالعه آزمایش شده و واقعی هستند. فلش کارت ها یکسری کارت ها هستند که در یک طرف کارت سوال و در طرف مقابل جواب درج شده است. چه در حال آماده شدن برای یک مسابقه شیمی یا مطالعه برای امتحان زبان باشید، فلش کارت ها می توانند به شما در حفظ اطلاعات، تقویت درک و حفظ جزئیات کمک کنند. با این حال، همه فلش کارت ها یکسان ایجاد نمی شوند. بیاموزید که چگونه با ایجاد مجموعه ایده آل روش تدریس با فلش کارت، زمان مطالعه خود را به حداکثر برسانید.

وسایل مورد نیاز برای درست کردن فلش کارت

هیچ چیز بدتر از شروع کردن یک پروژه بدون این که وسایل موردنیاز در دسترس نباشد وجود ندارد. برای شروع این وسایل را جمع آوری کنید:

کارت های شاخص 3×5

هایلایتر در چندین رنگ

جاکلیدی، روبان یا نوار لاستیکی

فهرست واژگان یا راهنمای مطالعه

سوراخ کن

مداد

برای دریافت پکیج مشاوره برنامه ریزی کنکور لطفا کلیک کنید.

چطور فلش کارت بسازیم

فلش کارت ها یک نوع خلاصه نویسی هستند که می تواند برای مرور در هر زمانی از آنها استفاده کرد. از این ابزار در مکان های مختلف مانند مترو، تاکسی، مهمانی و هنگام قدم زدن استفاده نمود.

چطور یک فلش کارت اختصاصی برای خودمان تهیه کنیم؟

در جلوی کارت، یک کلمه لغت یا عبارت کلیدی بنویسید. کلمه را به صورت افقی و عمودی در مرکز قرار دهید و مطمئن شوید که جلوی کارت عاری از هرگونه علامت اضافی، لک باشد.

کارت را برگردانید. با جلوی کارت کار دیگری انجام نخواهید داد.

در پشت کارت، تعریف کلمه واژگان را در گوشه سمت چپ بالا بنویسید. حتما تعریف را از زبان خودتان بنویسید.

قسمت گفتار کلمه را در گوشه سمت راست بالا بنویسید. اگر بخشی از گفتار مرتبط نیست (مثلاً اگر برای امتحان تاریخ مطالعه می‌کنید)، کلمه را به روش دیگری دسته‌بندی کنید، مثلاً. بر اساس دوره زمانی یا مکتب فکری

در سمت چپ پایین، جمله ای بنویسید که از کلمه واژگان استفاده می کند. جمله را به نوعی خلاقانه، خنده دار یا به یاد ماندنی کنید. (اگر یک جمله بی مزه بنویسید، احتمال اینکه آن را به خاطر بسپارید بسیار کمتر است!

مطالعه با فلش کارت

در سمت راست پایین، یک تصویر یا گرافیک کوچک بکشید تا با واژه واژگان مطابقت داشته باشد. لازم نیست هنری باشد، فقط چیزی است که شما را به یاد تعریف می اندازد. از تکنیک های جدید خلاصه نویسی استفاده کنید.

مقاله مرتبط: سه روش کاربردی برای خلاصه نویسی

هنگامی که یک فلش کارت برای هر عبارت در لیست خود ایجاد کردید، وسط سمت راست هر کارت را سوراخ کنید و آنها را برای نگهداری با یک جاکلیدی، روبان یا کش لاستیکی به هم وصل کنید.

نحوه مطالعه با فلش کارت

هنگام یادداشت برداری در کلاس، کارت های فهرست خالی را در دسترس داشته باشید. وقتی اصطلاح مهمی را می شنوید، فوراً آن عبارت را روی کارت بنویسید و پاسخ ها را بعداً یا در طول جلسه مطالعه خود اضافه کنید. این فرآیند نحوه استفاده از فلش کارت  شما را تشویق می کند تا اطلاعاتی را که در کلاس می شنوید تقویت کنید.

فلش کارت ها را به طور منظم مطالعه کنید، ترجیحاً یک بار در روز به مدت 1 تا 2 هفته، قبل از آزمون یا امتحان. تکنیک‌های مختلف مانند مرور با صدای بلند در مقابل بی‌صدا و کار به تنهایی در مقابل یک گروه مطالعه را بررسی کنید.

هنگام مطالعه با فلش کارت، در گوشه کارت هایی که به درستی پاسخ می دهید، یک علامت کوچک بزنید. وقتی دو یا سه علامت روی یک کارت گذاشتید، می دانید که می توانید آن را در یک انبوه جداگانه قرار دهید. تا زمانی که همه کارت ها دو یا سه علامت داشته باشند، از شمع اصلی خود عبور کنید. سپس، آنها را به هم بزنید و برای جلسه بررسی بعدی خود بگذارید (یا به تمرین ادامه دهید!).

بازی های فلش کارت برای گروه های مطالعه

برای کلاس هایی که نیاز به حفظ بسیاری از تعاریف، مانند مطالعات اجتماعی و تاریخ دارند، با گروه مطالعاتی خود کار کنید تا با استفاده از واژه نامه در پشت کتاب درسی، فهرستی اصلی از اصطلاحات برای مطالعه ایجاد کنید. در صورت امکان، اصطلاحات را مطابق با فصل کد رنگی کنید.

یک بازی منطبق با گروه مطالعه خود ایجاد کنید. برای پرسش ها و پاسخ ها کارت های جداگانه درست کنید و پشت همه کارت ها را خالی بگذارید. کارت ها را رو به پایین قرار دهید و آنها را یکی یکی برگردانید و به دنبال مسابقات بگردید. برای هیجان بیشتر، با تشکیل تیم و حفظ امتیاز، آن را به یک مسابقه تبدیل کنید.

حروف بازیکن به تیم‌ها تقسیم کنید و تمام فلش کارت‌ها را در یک کلاه یا یک سبد قرار دهید. در طول هر دور، یک نماینده از یک تیم به میدان می‌آید، فلش کارتی را بیرون می‌آورد و تلاش می‌کند تا با دادن نشانه‌های بی‌صدا (تقلید و زبان بدن) تیم خود را وادار کند تا حدس بزند چه چیزی روی فلش کارت است. اولین تیمی که به 5 امتیاز برسد برنده است. برای اطلاعات بیشتر با پارسین مشاوره تماس بگیرید .

سوالات متداول:

1.آیا فلش کارت ها روش خوبی برای مطالعه هستند؟


فلش کارت ها به این دلیل مؤثر هستند که یادآوری فعال را در مغز شما تقویت می کنند، که فرآیندی است که طی آن یک خاطره را بازیابی می کنیم. دیدن یک اصطلاح و سپس تلاش فعالانه برای به خاطر سپردن معنی به انتقال آن از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت کمک می کند.

2.سریع ترین راه برای به خاطر سپردن فلش کارت ها چیست؟


چگونه به طور موثر فلش کارت ها را حفظ کنیم: 10 نکته اثبات شده
مرحله اول: نقاط اصلی و فرعی را شناسایی کنید. …
مرحله دوم: از فلش کارت های با اندازه مناسب استفاده کنید. …
مرحله سوم: از چند رنگ استفاده کنید. …
مرحله چهارم: ادغام کلمات و نقاشی ها. …
مرحله پنجم: پازل هایی برای حل کردن مغز خود ایجاد کنید.

3.بهترین روش فلش کارت چیست؟


تکرار فاصله یکی از موثرترین راه های استفاده از فلش کارت است. این زمانی است که کارت های خود را در فواصل زمانی مشخص و افزایشی بررسی می کنید: به عنوان مثال در روز 1، روز 2، روز 4، روز 8 و غیره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می توانید با کلیک برای روی آیتم های زیر این مقاله را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید .

دسترسی به محتوا

سایرموضوعات

نیاز به مشاوره فوری دارید ؟
بیشتر مطالعه نمایید